http://www.zdravaskola.cz / Zdraví / Zdraví, krása, životní styl - DVD / Pilates pohyb a tanec pro děti DVD
Pilates pohyb a tanec pro děti DVD
Zdraví, krása, životní styl - DVD
Sabonqui, ČR
Skladem
Cena s DPH: 230 Kč
Položku č. 003688

Cvičení, DVD, Pilates, Zdraví

Pilates

Vybrané ukázky z hodin pohybové průpravy dětí ve věku 3-5, 5-7 a 7-11 let. Na DVD uvidíte skupinku dětí, které chodí cvičit pravidelně i náhodnou skupinu, která improvizuje. Pohybový průprava rozvíjí koordinaci, pružnost těla, skok, účelně posiluje dílčí svalové skupiny a obsahuje i rytmickou část. Přispívá tak k harmonickému rozvoji dítěte. Akrobatické prvky by měly být vždy propracovány jen pod dohledem zkušené osoby.

Názorně ukazujeme jak lze využít tanec a metodu Pilates jako kondiční i doplňující strečinkovou techniku. Kombinuje zábavnou formou tradiční Pilates na podložce i cviky zaměřené na specifické svalové skupiny, které přispívají k udržení každodenní zdravé kondice.Snažíme se zamezit jednostrannému přetěžování svalů a kloubů, které je často příčinou zranění.

Pomocí pohybu lze rozvíjet funkce pohybového systému a jeho řízení nervovou soustavu. Můžeme se naučit znát limity zátěžových režimů svého pohybového aparátu, které nemáme překračovat.